از جابر انصارىروایت شده که رسول خدا صلّى اللّه علیه و آله و سلّم فرمود:

چون شب معراج مرا به آسمان هفتم بردند بر در هر آسمان دیدم نوشته بود: «لا اله الّا اللّه محمّد رسول اللّه علیّ بن ابی طالب امیر المؤمنین»، چون به حجابهاى نور رسیدم بر هر حجابى این را نوشته دیدم، و چون به عرش رسیدم بر هر رکن عرش این را نوشته دیدم و باز از کتاب مزبور روایت کرده است از اعمش از حضرت امام جعفر صادق علیه السّلام که رسول خدا صلّى اللّه علیه و آله و سلّم فرمود: در شب معراج چون به آسمان پنجم رسیدم صورت على بن ابى طالب را در آنجا مشاهده کردم، گفتم: اى جبرئیل! این چه صورت است؟ گفت: یا محمد! ملائکه خواهش کردند که از مشاهده جمال على بهره‏مند گردند، عرض کردند:

خداوندا! فرزندان آدم در دنیا بهره‏مند مى‏شوند هر بامداد و پسین به مشاهده خورشید جمال على بن ابى طالب که دوست و محبوب حبیب تو محمد صلّى اللّه علیه و آله و سلّم است و خلیفه اوست و وصى و امین اوست پس ما را نیز بهره‏مند فرما به صورت آن حضرت به قدر آنچه اهل دنیا به این سعادت فایز مى‏گردند، پس حق تعالى صورت آن حضرت را از نور قدس خود آفرید و صورت على نزد ایشان است که در شب و روز او را زیارت مى‏کنند و هر بامداد و پسین از مشاهده جمال او متمتّع مى‏شوند.

پس حضرت صادق علیه السّلام فرمود: چون ابن ملجم ملعون ضربت بر سر مبارک آن حضرت زد صورت همان ضربت بر آن صورت مقدس ظاهر شد و هر بامداد و پسین که ملائکه آن صورت را زیارت مى‏کنند بر ابن ملجم لعنت مى‏کنند، و چون حسین بن على علیه السّلام شهید شد ملائکه فرود آمدند و آن حضرت را به آسمان بردند تا او را با صورت على علیه السّلام در آسمان پنجم باز داشتند، پس هر فوج از ملائکه که از آسمانهاى بالا به زیر مى‏آیند یا از آسمانهاى زیر به بالا مى‏روند براى زیارت على علیه السّلام و آن امام شهید و به خون آلوده را مى‏بینند یزید و ابن زیاد و جمیع قاتلان آن حضرت را لعنت مى‏کنند، و این امر مستمر است تا روز قیامت.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


.: Weblog Themes By M a h S k i n:.