اهل حره.

ایوب بن بشیر گوید: حضرت خاتم النبیین صلى اللَّه علیه و آله براى سفر از مدینه بیرون شدند هنگامى که به «حره زهره» مرور فرمودند توقف کردند و کلمه استرجاع بر زبان جارى نمودند، اشخاصى که در خدمت آن جناب بودند از این موضوع ناراحت شدند، و خیال کردند که این عمل پیغمبر از این جهت است که در این سفر براى آنها پیش آمد سوئى روى خواهد داد.

عمر بن خطاب گفت: یا رسول اللَّه چیزى را مشاهده کردید؟ فرمود: نگران نباشید در این سفر به شما رنج و آسیبى نخواهد رسید، گفتند: پس چرا استرجاع نمودید؟ فرمود در این حره بهترین امت من پس از اصحابم کشته خواهند شد.، انس بن مالک گوید روز حره هفتصد نفر کشته شدند، که در میان آنان سه نفر صحابى نیز بودند حسن بصرى گوید: روز حره اهل مدینه کشته شدند، و نزدیک بود که یک نفر از آنها نجات پیدا نکند، و در میان کشته‏شدگان دو پسر زینب ربیبه حضرت رسول صلى اللَّه علیه و آله که از زمعة بن عبد الاسود بودند وجود داشتند وقعه حره در روز چهارشنبه 27ذ الحجه سال 63 اتفاق افتاد.

 حضرت رسول صلى اللَّه علیه و آله در باره ابن عباس فرمود: وى قبل از اینکه از دنیا برود نابینا خواهد شد، و از علم و دانش هم بهره‏مند خواهد گردید، و او نیز همان- گونه شد که پیغمبر فرموده بود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


.: Weblog Themes By M a h S k i n:.